INOXA

Torby papierowe brodnica

Ekologiczne torby zakupowe

Od dosyć niedawna, dużo ludzi na naszej planecie zaczęło się ciekawić tematem szeroko pojętej ekologii. Właściwie swoją drogą. Zmiany klimatu, globalne ocieplenie, topnienie lodowców i wymieranie lasów deszczowych i wielu innych gatunków roślin oraz zwierząt, może wieść naszą planetę, a co za tym idzie cywilizację do schyłku.
Najogromniejszy wpływ na ocieplenie klimatu posiada dwutlenek węgla generowany w znacznym stopniu przez fabryki, które wyrabiają go przekraczając wszelakie normy dodatkowo zatruwając również nas powstającym przy tym smogiem.
Jednakże, by zacząć naprawiać świat, należy zacząć zwłaszcza od siebie. W jaki sposób możemy wpłynąć na ekologie wokół nas?
Musimy nade wszystko mniej podróżować autem. Pomimo, że jesteśmy jedynie kroplą w morzu zanieczyszczeń, możemy poczuć, że mamy praktyczny wpływ na nasze otoczenie i czuć się lepiej a także zdrowiej wybierając spacer lub rower.
Drugą sprawą jest zawężenie użycia foliowych torebek jednorazowych które otrzymujemy w sklepach. Plastik z jakiego są dokonane niesłychanie długo się rozkłada. Trzeba w związku z tym wybierać torby papierowe. Są one mniej złośliwe dla otoczenia, posiadają krótszy okres czasu rozkładu i podczas ewentualnego spalania produkują mniej szkodliwych substancji.
Kolejnym znaczącym atrybutem troski o środowisko jest staranie się podtrzymywać ład w lasach. Ilekroć idąc przez las możemy dostrzec torby papierowe czy też foliowe leżące w krzakach czy też nawet na środku ścieżki. Ludzie w lasach czują się bezkarni. I choć po wielokroć tak jest, musimy słuchać prywatnego sumienia i nie wyniszczyć drogocennej natury.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

sceny plenerowe