Torby papierowe mielec

Ekologiczne torby zakupowe

Od całkowicie niedawna, dużo ludzi na naszej planecie zaczęło się ciekawić tematem kolosalnie pojętej ekologii. Słusznie zresztą. Zmiany klimatu, ogólnoświatowe ocieplenie, topnienie lodowców oraz wymieranie lasów deszczowych i wielu innych gatunków roślin oraz zwierząt, może prowadzić naszą planetę, a co za tym idzie cywilizację do upadku.
Najogromniejszy wpływ na ocieplenie klimatu posiada dwutlenek węgla uzyskiwany w dużym stopniu przez fabryki, które wyrabiają go przekraczając wszelkie normy dodatkowo zatruwając też nas powstającym przy tym smogiem. 
Jednak, aby zacząć usprawniać świat, warto zacząć szczególnie od siebie. Jak możemy wpłynąć na ekologie wokół nas? 
Musimy w szczególności mniej podróżować autem. Mimo, że jesteśmy wyłącznie kroplą w morzu zanieczyszczeń, możemy poczuć, że mamy rzeczywisty wpływ na nasze otoczenie i czuć się odpowiedniej a także zdrowiej wybierając spacer czy też rower.
Drugą kwestią jest zredukowanie użycia foliowych torebek jednorazowych które zdobywamy w sklepach. Plastik z którego są wykonane bardzo długo się rozkłada. Należałoby więc wybierać torby papierowe. Są one mniej szkodliwe dla środowiska naturalnego, mają krótszy czas rozkładu i w trakcie ewentualnego spalania produkują mniej złych substancji.
Następnym istotnym atrybutem dbania o środowisko naturalne jest staranie się trzymać porządek w lasach. Ile razy idąc przez las możemy dojrzeć torby papierowe czy foliowe leżące w krzakach czy też nawet na środku ścieżki. Ludzie w lasach czują się bezkarni. I chociaż często tak jest, musimy słuchać swojego sumienia i nie wyniszczyć cennej przyrody.


Możliwość komentowania jest wyłączona.