Gabloty szkolne brzostek

Czy w szkole wymagane są meble?

Myśląc o meblach w szkole, przed oczami mamy przede wszystkim dziesiątki ławek oraz krzeseł, na których spędziliśmy mnóstwo lat swojego życia. Jedni za żadne skarby nie chcieliby do tych lat wrócić, u innych takie wspomnienia wywołują jednakże nostalgię za minionymi latami. Jakże bajecznie byłoby być znowuż młodym. Bez jakichkolwiek trosk oraz zmartwień. Czy aby na pewno?
Nierzadko myśląc o przeszłości zbytnio ją bajerujemy. Staramy się nie pamiętać tego co podłe. Zwróciliście uwagę, że należyte wspomnienia przeciętnie trwalej i szczegółowiej zapadają nam w pamięć, aniżeli te chwilowe kłopoty które wówczas mieliśmy? Mimo, że nie musieliśmy troszczyć się opłacaniem rachunków czy gotowaniem obiadów, nie zawsze w końcu było łatwo. Kłótnie w szkole, nieraz problemy z ocenami, szloch, gdy rodzice nakazywali zawracać do domku, a my pragnęliśmy zostać z resztą kumpli na dworze. 
Niemniej jednak co jeszcze pamiętamy ze szkoły? Prawdopodobnie każda szkoła ma jedno takie miejsce w którym może zgromadzić się cała jej duma. Wszystkie najlepsze chwile jej uczniów z poprzednich lat. Gabloty szkolne obecne są niemal w każdej placówce. Są niesamowitym wręcz nieraz składowiskiem pucharów, medali a przy tym innych statuetek, jakie na przestrzeni lat w wielu olimpiadach a także turniejach dostali jej wychowankowie. Niejednokrotnie gablot jest kilka, nieraz jest do tego nawet odrębna sala.
Gabloty szkolne służą także czasem do składowania sprzętu, którym szkoła jest w stanie się pochwalić. Stare urządzenia, takie jak mikroskopy, sekstanty a także inne tego rodzaju zabytkowe wręcz rzeczy też zawsze znajdą miejsce na półkach szkolnych gablot.


Możliwość komentowania jest wyłączona.