Gabloty szkolne mogilno

Czy w szkole wymagane są meble?

Myśląc o meblach w szkole, przed oczami mamy przede wszystkim dziesiątki ławek oraz krzeseł, na których spędziliśmy mnóstwo lat swojego życia. Jedni za żadne skarby nie chcieliby do tych lat powrócić, u innych takie wspomnienia budzą jednakże nostalgię za przeszłymi latami. Jak cudownie byłoby być po raz kolejny młodym. Bez jakichkolwiek trosk a przy tym zmartwień. Czy aby na pewno?
Wielokrotnie myśląc o przeszłości nazbyt ją bajerujemy. Staramy się nie pamiętać tego co wredne. Zwróciliście uwagę, że odpowiednie wspomnienia przeciętnie pewniej a także szczegółowiej zapadają nam w pamięć, niż te chwilowe kłopoty które w owym czasie mieliśmy? Pomimo, że nie musieliśmy martwić się opłacaniem rachunków czy pichceniem obiadów, nie zawsze przecież było łatwo. Kłótnie w szkole, czasami problemy z ocenami, płacz, gdy rodzice nakazywali powracać do domku, a my pragnęliśmy pozostać z resztą kumpli na dworze. 
Niemniej jednak co jeszcze pamiętamy ze szkoły? Raczej każda szkoła posiada jedno takie miejsce w którym może zebrać się cała jej duma. Wszystkie najlepsze sytuacje jej uczniów z poprzednich lat. Gabloty szkolne obecne są prawie, że w każdej placówce. Są niespotykanym wręcz czasem składowiskiem pucharów, medali a przy tym innych statuetek, jakie na przestrzeni lat w wielu olimpiadach a także turniejach zdobyli jej wychowankowie. Nieraz gablot jest kilka, niekiedy jest do tego nawet odrębna sala.
Gabloty szkolne służą również czasem do składowania sprzętu, którym szkoła jest w stanie się pochwalić. Stare sprzęty, takie jak mikroskopy, sekstanty a przy tym inne tego typu zabytkowe wręcz rzeczy również zawsze odnajdą miejsce na półkach szkolnych gablot.


Możliwość komentowania jest wyłączona.